اخبار سینما و تئاتر

تبیین سیاستهای دادستانی کل کشور در حفظ حقوق فرهنگی جامعه

تبیین سیاست‌های دادستانی کل کشور در حفظ حقوق فرهنگی جامعه

اولین جلسه «کمیته مشورتی سینما» به عنوان یکی از بازوهای فکری و تخصصی «کارگروه فرهنگ، هنر و رسانه معاونت حقوق عامه» با حضور اعضای اصلی کمیته یادشده در محل دادستانی کل کشور برگزار شد.

به گزارش گزارش ایسنا به نقل از دادستانی کل کشور ، در راستای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی- اسلامی و به منظور بهره مندی از نظرات کارشناسان و نخبگان در حوزه های تخصصی فرهنگ و هنر، اولین جلسه «کمیته مشورتی سینما» به عنوان یکی از بازوهای فکری و تخصصی «کارگروه فرهنگ، هنر و رسانه معاونت حقوق عامه» با حضور اعضای اصلی کمیته  یادشده در محل دادستانی کل کشور برگزار شد. 

در این جلسه، ترکی معاون دادستان کل کشور، ضمن ابلاغ احکام اعضای کمیته مشورتی سینما، به تبیین سیاستهای دادستانی کل کشور در حفظ حقوق فرهنگی جامعه پرداخت و برضرورت رویکرد ایجابی و ریل گذاری های درست در سینما برای صیانت از حقوق فرهنگی جامعه تاکید کرد.

ترکی اظهار داشت: هدف از تشکیل این کمیته، شناسایی چالش های عمده قانونی، ساختاری و فرایندی در تولید محصولات فرهنگی و هنری و پرداختن به مساله های اصلی فرهنگی در سینما و مواجهه تخصصی با آنها است. 

وی گفت: در ارائه دیدگاه‌ها، نباید فقط به بیان اشکالات و خلاء ها توجه کنیم بلکه باید ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت تقویت نقاط قوت سینما و پیگیری اصلاحات ساختاری و فرایندی در زمینه صدور مجوز ها و نظارت های درون ساختاری نیز مد نظر قرار گیرد.  

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور با تاکید بر صیانت از باورها و ارزش‌های ملی و مقابله با ناهنجارهای دینی و اخلاقی در آثار سینمایی و حمایت از تولید آثار فاخر و شکوهمند سینما بیان داشت: دادستانی کل علاوه بر نظارت بر عملکرد مسئولان و متولیان این حوزه و در صورت ضرورت برخورد قانونی با هر گونه اهمال یا ترک فعل ، آسیب شناسی قوانین و مقرراتی که منجر به نقض و تضییع حقوق فرهنگی جامعه می شود و پیگیری لازم به منظور اصلاح و تکمیل قوانین مورد نیاز برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی- اسلامی در آثار سینمایی را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام

منبع خبر

Home
New Music
Playlist
Music Podcast
Back