اخبار موسیقی

حراج مجموعه هنری بزرگ بنیان‌گذار مایکروسافت

حراج مجموعه هنری بزرگ بنیان‌گذار مایکروسافت

مجموعه هنری متعلق به «پل آلن» یکی از بنیان‌گذاران «مایکروسافت» در یک حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نشنال، حراجی «کریستیز» مجموعه هنری بیش از یک میلیارد دلاری متعلق به «پل آلن» بنیان‌گذار فقید شرکت «مایکروسافت» را به مزایده خواهد گذاشت.

این مجموعه آثار که ۱۵۰ اثر هنری را شامل می‌شود در ماه نوامبر ارائه خواهد شد و «کریستیز» از آن به عنوان بزرگترین و استثنائی‌ترین حراجی در تاریخ هنر یاد کرده است.

از جمله آثار این مجموعه به تابلو نقاشی «کوهستان سن ویکتور» اثر «پل سزان» می‌توان اشاره کرد که ارزش آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

طبق اعلام «کریستیز»، تمامی عواید حاصل فروش این مجموعه آثار طبق خواسته «پل آلن» صرف امور خیریه خواهد شد.

«آلن» در سال ۲۰۱۸ و در سن ۶۵ سالگی درگذشت. او به همراه «بیل گیتس» در سال ۱۹۷۵ شرکت «مایکروسافت» را تاسیس کرد.

رکورد گران‌ترین مجموعه خصوصی در بهار سال جاری و با فروش مجموعه آثار متعلق به «هری» و «لیندا مکلو» زوج آمریکایی شکسته شد. مجموعه آثار این دو نفر در حراجی ساتبیز به قیمت ۹۲۲ میلیون دلار فروخته شد.

مجموعه آثار هنری متعلق به «آلن»، علاوه بر تابلو نقاشی «پل سزان» یکی از تابلوهای نقاشی «جاسپر جانز» نقاش آمریکایی را نیز شامل می‌شود که ارزش آن بیش از ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است.

«کریستیز» اطلاعات بیشتری از سایر آثار این مجموعه ارائه نداده است، اما با توجه به نمایشگاهی که در سال ۲۰۱۶ برگزار شد می‌توان به جزئیات بیشتری درباره این مجموعه هنری پی برد.

نقاشی‌هایی از «مونه»، «مانه» و «کلیمت» نیز در این مجموعه هنری وجود دارند.

انتهای پیام

منبع

Home
Music
Playlist
Podcast
Artist