اخبار موسیقی

دیدار وزیر ارشاد با دو رتبه برتر کنکور هنر

دیدار وزیر ارشاد با دو رتبه برتر کنکور هنر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با دو رتبه برتر کنکور هنر به این موضوع تاکید کرد که “آموزش گام به گام هنر در نقاط مختلف کشور باید به مرحله ای برسد که هنرآموزان با دریافت مجوز موسسات هنری‌ موجب تقویت اقتصاد هنر محل سکونت خود شوند و از طرفی به اشتغال زایی کمک کنند.”

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ با بیان اینکه توسعه آموزش هنر با رویکرد عدالت فرهنگی از اولویت های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید به شمار می‌رود، گفت: فعالیت قرارگاه محرومیت زدایی فرهنگ و هنر در مناطق کم برخوردار نیز بر همین اساس ریل گذاری شده است.

اسماعیلی امروز یکشنبه، ۱۳ شهریور ماه در جلسه ای ضمن تقدیر از دو رتبه برتر کنکور هنر از هنرستان های هنرهای زیبا و یک هنرمند پیشکسوت، از پانزده عنوان کتاب درسی رشته‌های مهارتی بخش فرهنگ و هنر رونمایی کرد. 

وزیر ارشاد در این جلسه با بیان اینکه موضوع توسعه هنرستان های هنرهای زیبا در دستور کار وزارت فرهنگ در دوره جدید قرار دارد، خاطرنشان کرد: معتقدیم در مراکز استان و شهرهای بزرگ باید حداقل یک هنرستان پسرانه و یک هنرستان دخترانه فعال باشد، بر این اساس از آغاز فعالیت دولت مردمی، ۹ هنرستان جدید افتتاح شده است. 

وی ادامه داد: توسعه آموزش هنر با رویکرد عدالت فرهنگی از برنامه های اصلی وزارت فرهنگ به شمار می‌رود و بر همین اساس آموزش رایگان هنری ذیل فعالیت قرارگاه محرومیت زدایی فرهنگی هنری در مناطق کم برخوردار، انجام می‌شود. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان به موضوع آموزش هنر در دبیرستان ها اشاره کرد و گفت: وزارت فرهنگ از طرح توسعه هنر در دبیرستان ها با شعار «هر دانش آموز یک هنر» پشتیبانی می کند تا با همکاری وزارت آموزش و پرورش، آموزش هنر در دبیرستان ها تقویت شود. 

به گزارش ایسنا، پیش از سخنان وزیر فرهنگ، محمود سالاری معاون امور هنری، کیاناز شاطریان و اردوان صفرپور، دو رتبه برتر کنکور هنر را معرفی کرد که هر دو در هنرستان های هنرهای زیبا وابسته به وزارت فرهنگ تحصیل کرده اند. همچنین در حاشیه این جلسه، حسین نیک طلب، هنرمند پیشکسوت اثر تازه خود با موضوع «طراحی صلوات خاصه امام رضا(ع)» با عقیق و فیروزه را رونمایی کرد.

انتهای پیام

منبع

Home
Music
Playlist
Podcast
Artist