اخبار هنرمندان

اولین جلسه شورای سینما با حضور معاون اول رئیسی برگزار می‌شود

اولین جلسه شورای سینما با حضور معاون اول رئیسی برگزار می‌شود

به گزارش هنرآنلاین به نقل از اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با  اعلام این خبر، افزود: این جلسه با حضور اعضای حقیقی و حقوقی شورا روز دوشنبه هفته آینده همزمان با روز ملی سینما برگزار می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه شورای سینما و نقش آن در بهبود وضعیت سینما گفت: این شورا در راستای هم‌افزایی و تقویت میان بخش‌های سیاست‌گذاری، اجرایی، نظارتی، آموزشی، مطالعاتی، علمی و تولیدی در حوزه هنر و صنعت صوت و تصویر و سینما با همت و تلاش دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیاء شده است.

رئیس سازمان سینمایی اظهار داشت: افزایش هماهنگی و همکاری‌های فرهنگی، اقتصادی، حقوقی و فنی دستگاههای اجرایی و نهادهای ذی‌ربط با بخش غیردولتی در عرصه فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری و ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات، تولید و عرضه آثار سینمایی شاخص و ارزشمند و بررسی و رفع چالش ها و معضلات سینما از جمله مواردی است که در این نشست درباره آنها گفتگو خواهد شد.

محمد خزاعی ادامه داد: از جمله وعده‌های سازمان سینمایی در دوره جدید، احیای شورای سینما بوده است که خوشبختانه هفته آتی شاهد برگزاری اولین جلسه رسمی آن نیز خواهیم بود. این در حالی است که هفته‌های اخیر جلسات متعدد مقدماتی برای ترسیم اولویت‌ها تشکیل شده و امیدواریم با برپایی اولین جلسه شورای سینما، شاهد اتفاقات و نتایج خوبی برای سینما و سینماگران باشیم.

به گفته وی، حمایت از تولید آثار سینمایی شاخص و ارزشمند، توسعه زیر ساخت‌های سینمایی، پیشنهاد مقررات و لوایح مورد نیاز سینما به مراجع ذی‌ربط، تعیین راهکارهای مناسب برای توسعه دانش سینمایی، کمک به دستیابی به فناوری نوین در حوزه صنعت سینما، زمینه‌سازی برای برخورداری طرح‌های مهم سینمایی از منابع و تسهیلات ارزان قیمت بانکی، حمایت از اجرای طرح نهضت تولید محتوای سینمایی و سمعی و بصری، توسعه بازار داخلی و بین المللی سینمای ایران، حمایت از ارتقای منزلت اجتماعی سینماگران، و بهره‌گیری از امکانات ملی برای حفاظت غنی‌سازی و معرفی میراث سینمایی کشور برخی از وظایفی است که برای شورای سینما تعریف شده است.

منبع خبر

Home
Music
Playlist
Podcast
Artist