اخبار موسیقی

اعطای گواهی درجه یک هنری در رشته تعزیه به علی صدیقیان

اعطای گواهی درجه یک هنری در رشته تعزیه به علی صدیقیان

در آستانه اربعین حسینی، گواهی درجه یک هنری در رشته تعزیه به علی صدیقیان اهدا شد.

به گزارش ایسنا، علی صدیقیان با بیان خاطراتی از سال های فعالیتش گفت: بیش از ۴۷ سال است که در این حوزه فعالیت دارم. تمام دغدغه من حفظ این هنر است. این نمایش، نام خود را که مراسم آیینی سنتی مذهبی است به همراه دارد. بحث سنتی بودن این هنر بسیار بسیار مهم است. با نام نوآوری خیلی عناصر مهم حذف و مباحث نامتعارف در این نمایش مرسوم شده است. تصانیف و ملودی هایی استفاده می شود که از جنس این هنر نیست.
وی در ادامه افزود: ما اساتید بزرگی در این رشته را از دست دادیم که وام دار آنها هستیم. بدلیل رسالتی که بر گردن داریم باید بر حفظ عناصر سنتی و مذهبی هنر تعزیه اصرار ورزیم. خصوصاً برای نسل جوانی که تازه می خواهد این نمایش را ببیند. اصالت این هنر در سنتی بودن آن است. مانند هنر خیمه شب بازی که هیچگاه عناصر آن تغییر نکرده است. 

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گواهینامه درجه یک هنری در رشته تعزیه (نوازندگی ترومپت) را به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استاد علی صدیقیان تقدیم کرد.

سید مجید پوراحمدی هم ضمن گرامیداشت ایام اربعین حسینی گفت: هنر تعزیه نقش مهمی در زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا ایفا کرده است. هنری مردمی است که اقشار مختلف جامعه از پیر و جوان را به خود جذب می کند.

وی با تقدیر از چند دهه تلاش استاد صدیقیانی برای اعتلا و شکوفایی هنر اصیل تعزیه گفت: بهترین روش برای انتقال مفاهیم و ارزش ها زبان هنر است و شما به عالی ترین شیوه ممکن پیام حماسه عاشورا به مخاطب منتقل می کنید. با هنر خود نشان دادید که یاد و نام و آرمان های شهدای حماسه کربلا همچنان پس از قرن ها زنده و ماندگار است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه تصریح کرد: تعزیه هنر ملی مخصوص مردم ایران است و پویایی و اثرگذاری این هنر مدیون حضور مستمر اساتید پیشکسوتی چون شماست. گواهی درجه یک هنری نیز به پاس تقدیر از یک عمر تلاش ارزشمند اساتید عرصه فرهنگ و هنر به آنها اعطا می شود. امروز ما در صندوق اعتباری هنر افتخار این را داریم که گواهی نامه را تقدیم حضور شما کنیم و از امروز به جمع اعضای نامدار صندوق پیوستید.

علی صدیقیان در سال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد و از سال ۱۳۵۴ در این رشته مشغول فعالیت است. وی به همراه اساتید این حوزه اجراهای موفقی بسیاری از کشورهای جهان داشته است.

انتهای پیام 

منبع

Home
Music
Playlist
Podcast
Artist