اخبار موسیقی

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در مرز شلمچه و چذابه

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در مرز شلمچه و چذابه

معاون صنایع دستی کشور از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با آثار بیش از ۴۰ هنرمند در دو مرز شلمچه و چذابه خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت:‌ این نمایشگاه‌ها با هدف تامین سوغات زائران و آشنایی هرچه بیشتر با هنرهای سنتی و صنایع‌دستی ایرانی برپا شده است.

مریم جلالی امروز جمعه، ۲۵ شهریور ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: معاونت صنایع‌دستی با آگاهی از ظرفیت‌های نهفته در این حرکت عظیم فرهنگی، برنامه‌ریزی لازم برای معرفی داشته‌های صنایع‌دستی را در دستور کار قرارداده است.

وی افزود: برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در دو مرز شلمچه و چذابه که بیش از ۵۰ درصد زائران ایرانی و تعداد زیادی از زائران خارجی از این مرزها عبور می‌کنند، به‌طور ویژه مدنظر قرار گرفته است که این نمایشگاه‌ها از چهار روز مانده به اربعین حسینی افتتاح شده و تا دو روز پس از آن دایر خواهند بود.

جلالی گفت: با توجه به اینکه در این روزها بیشترین آمار بازگشت زائران پیش‌بینی‌شده است، شرایطی فراهم شده که زائران ضمن بازدید از نمایشگاه‌های برپاشده و آشنایی با صنایع‌دستی ایرانی بتوانند در صورت نیاز بخشی از سوغات و هدایای خود را از این نمایشگاه‌ها تأمین کنند.

معاون صنایع‌دستی کشور در پایان خاطرنشان کرد: در دو مرز شلمچه و چذابه هنرمندان آثاری از قبیل حصیربافی، لباس‌های سنتی، گلیم، کپوبافی، زیورآلات سنتی، نقاشی روی سفال، خراطی، منبت، گره‌چینی، کیف‌های سنتی، حجاری و قلاب‌بافی مربوط به استان خود را به نمایش در آوردند که با استقبال زائران و بازدیدکنندگان مواجه شده است.

انتهای پیام

منبع

Home
Music
Playlist
Podcast
Artist