اخبار موسیقی

حضور آثار هنرمند ایرانی در آرت فر وپ آرت سوئیس

حضور آثار هنرمند ایرانی در آرت فر وپ آرت سوئیس

گالری مژده با ارائه آثار احد قدیری در آرت فر وپ آرت سوئیس حضور دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گالری مژده، آرت‌فر wopart در شهر لوگانو، سوئیس اول تا سوم مهر ( ۲۳ تا ۲۵ سپتامبر ) برگزار می‌شود.

وپ آرت‌فر که به آثار هنری کاغذی اختصاص دارد چند سالی است در اروپا برگزار می‌شود.

احد قدیری آثاری در این نمایش به تماشا می‌گذارد که همگی با متریال چوب و کاغذ و با تکنیک کلاژ و نقاشی شکل گرفته‌اند.

قدیری هنرمند تبریزی متولد ۱۳۶۶ است که با به تصویر کشیدن نشانه‌های نوستالژیک دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی، با رویکرد پاپ‌آرت و نشانه‌های بارز این سبک که نزدیک‌ترین حال و هوای آن‌ روزهای مردم را تداعی می‌کند، دست به خلق این آثار زده است، او راوی حال و هوای جمعی مردم به مثابۀ حجمی کوچک از تاریخچۀ خاطرات بر مکعب‌های چوبی‌ست که به شکل چیدمان ارائه می شود.

گالری مژده به بهانه نمایش این آثار متن زیر را منتشر کرده است:

«از سال ۱۹۵۰ و همزمان با ورود تلویزیون به جوامع انسانی و شکل گرفتن وسائل ارتباط جمعی، دنیایی از شخصیت‌های تازه اما دور از دسترس به زندگی انسان‌ها راه یافتند در ابتدا ارتباط با آن‌ها به طرز شگفت‌آوری برای انسان‌های این سوی جعبۀ جادویی عجیب بود و با گذشت زمان و به تدریج این ارتباط تبدیل به یک نوع رابطۀ دوستی، همزادپنداری، دنباله‌روی و حتی تقلید بدل شد و این شخصیت‌ها به محبوبیتی عام و ویژه در زندگی آدمی دست پیدا کردند و همان‌طور که با شکل‌گیری هر پویشی ادبیات هم به کمک تکمیل فرهنگ آن پویش می‌آید، اصطلاح «سلبریتی» به معنای مانند ستاره درخشیدن (اشاره به معروف بودن شخص) به این شخصیت‌ها اطلاق شد.

 شخصیت‌هایی که خواه ناخواه در تمامی ادوار زندگی انسان‌ها تاثیرگذار بودند و بنا بر همین تاثیرگذاری در تمام ابعاد رسانه‌ای از جمله سینما، تئاتر، مدلینگ، عکاسی و تبلیغات وسائل روزمره نیز راه یافتند. حال که نزدیک به هفت دهه از ورود این شخصیت‌ها به زندگی انسان‌ها می‌گذرد آن‌چه رخ داده است پیوند نوستالژی چندین نسل با آن‌هاست. خاطرات جمعی که محدود به مرزهای جغرافیایی نمی‌شوند و تاثیری شگرف بر تمام انسان‌های دنیا گذاشته‌اند و هریک به نحوی از آن‌چه به ما منتقل کرده‌اند بازتابی عظیم به جا گذاشته‌اند و حتی نمادهای بصری آن‌روزهای ما نیز جدایی ناپذیر از این شخصیت‌ها نیستند.

 احد قدیری با به تصویر کشیدن همان نشانه‌ها، با رویکرد پاپ‌آرت و نشانه‌های بارز این سبک که نزدیک‌ترین حال و هوای آن‌روزهای مردم را تداعی می‌کند، دست به خلق این آثار زده است، او راوی حال و هوای جمعی مردم به مثابۀ حجمی کوچک از تاریخچۀ خاطرات بر مکعب‌های چوبی‌ست.»

آرت‌فر wopart در شهر لوگانو سوئیس جمعه اول تا سوم مهر (۲۳ تا ۲۵ سپتامبر) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع

Home
New Music
Playlist
Music Podcast
Back