اخبار سینما و تئاتر

تئاترهای مرکز شهر امروز تعطیل شدند

تئاترهای مرکز شهر امروز تعطیل شدند

تعدادی از مجموعه‌های تئاتری در مرکز شهر به دلیل شرایط موجود، اجراهای امشب خود را لغو کردند.

به گزارش ایسنا بعد از اعلام تعطیلی مجموعه تئاتر شهر، پردیس تئاتر شهرزاد، مرکز تئاتر مولوی، عمارت نوفل لوشاتو و تالار حافظ هم اجراهای امشب، چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه را تعطیل کردند. همچنین اجرای مجالس تعزیه در محوطه باز تئاتر شهر لغو شده است.

 امیرحسین حریری، مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره وضعیت اجرای نمایش‌های این تالار در شرایط فعلی به ایسنا گفت: اجرای امشب (چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه) نمایش «رضا» در تالار اصلی مولوی لغو می‌شود و به دلیل این تعطیلی، اجرای جبرانی برای این نمایش در نظر می‌گیریم. ضمن اینکه اجرای نمایش «سندرم هملت» هم به پایان رسیده است.

او با اشاره به وضعیت خیابان‌های اطراف تالار مولوی در روزهای اخیر توضیح داد: دیشب هم طبق دستور مسئولان فرهنگی دانشگاه برای حفظ سلامت مخاطبان، دانشجویان و هنرمندان تردد به تالار مولوی محدود شد و این محدودیت امروز هم ادامه دارد. ضمن اینکه به دلیل ترافیکی که ایجاد می‌شود، حضور تماشاگران در سالن با مشکل رو به رو می‌شود و آنان نمی‌توانند در زمان مقرر خود را برای تماشای نمایش به سالن برسند. مجموعه اینها سبب شد که امشب اجرا نداشته باشیم.

حریری درباره اجراهای فردا شب تالار مولوی نیز گفت: فعلا متناسب با شرایط، روزانه تصمیم می‌گیریم. در حال حاضر اجرای نمایش«سندرم هملت» دیشب، ۲۹ شهریور ماه به پایان رسید و اجرای آینده تالار، نمایش «رویافروش» به کارگردانی کیا ثلاثی خواهد بود که بعد از تعطیلات ایام سوگواری ماه صفر، روی صحنه خواهد رفت.  

پردیس تئاتر شهرزاد نیز چند اجرای خود را لغو کرده است. بر همین اساس اجرای نمایش‌های « پرسپکیتو»، «خانه خراب» و اجراهای کودک در این تماشاخانه و نیز اجرای نمایش «نامه‌هایی بر دوش باد» کار علی اتحاد که به عنوان اثری محیطی در بوتیک تئاتر ایران اجرا دارد، برای تامین امنیت تماشاگران، گروه‌های نمایشی و کارکنان مجموعه تعطیل شده‌اند.

محمد رحمانیان که این روزها مشغول اجرای نمایش «اتاق محترم» در این مجموعه تئاتری است، گفت بعید است که این نمایش امشب بتواند روی صحنه برود چراکه حتی در اجرای دیشب هم با مشکلاتی جدی مواجه شده است.

او اضافه کرد: شب گذشته هرچند تمام بلیت‌های نمایش فروخته شده بود، یک چهارم تماشاگران در سالن نبودند و علاوه بر آن در میانه اجرا، مشکلاتی برای گروه پیش آمد و امنیت آنان را به خطر انداخت.

رحمانیان افزود: پیش بینی ما این است که امشب حتی نیمی از سالن خالی بماند و این در حالی است که تمام بلیت‌ها از قبل فروخته شده و چون این تماشاگران برای خرید بلیت پول داده‌اند، درست نیست که فرصت تماشای کار از آنان گرفته شود. به همین دلیل در تلاش هستیم تا بلیت‌های امشب را جا به جا کنیم چون بعید است که امشب بتوان نمایشی روی صحنه برد.

عمارت نوفل لوشاتو هم امشب اجرا ندارد. این تماشاخانه میزبان دو نمایش «کفنم کجاست؟» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی احمد حامدی و «شاه مردنی هیچ کجا» بود که اجرای امشب هر دو نمایش لغو شده است.

 روابط عمومی نمایش «کفنم کجاست» اعلام کرد که این نمایش شب گذشته هم در اواسط اجرا به دلیل ازدحام و شلوغی‌های اطراف تئاتر شهر و به خطر نیفتادن امنیت تماشاگران ، کارگردان و گروه اجرایی تصمیم به قطع کار گرفتند و همراه با مخاطبان سالن را ترک کردند.

تالار حافظ دیگر سالنی است که امشب اجرا نخواهد داشت. این تالار نمایشی میزبان نمایش «قفس» نوشته و کار محمد حاتمی است که به دلیل شرایط خاص این روزها، امشب روی صحنه نمی‌رود.

در چند روز اخیر و به دلیل شرایط اجتماعی موجود، اجراهای تعزیه‌ پایان ماه صفر هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

پیش از این قرار بود همزمان با ایام سوگواری ماه صفر و طبق روال سال‌های گذشته چند مجلس تعزیه در محوطه باز مجموعه تئاتر شهر اجرا شود ولی اجرای شب گذشته سه‌شنبه ۲۹ شهریور ماه به دلیل شرایط فعلی، لغو شد و اجرای امشب، ۳۰ شهریور ماه نیز همزمان با تعطیلی تمام سالن‌های تئاتر شهر منتفی شده است.

به گفته محمود فرهنگ، دبیر رویداد بین‌المللی صاحبدلان که بانی برگزاری این مجالس تعزیه است، هنوز وضعیت اجرای مجالس تعزیه در روزهای آتی مشخص نیست.

ساعاتی قبل، روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر اعلام کرد که برای تامین امنیت تماشاگران، گروه‌های نمایشی و کارکنان این مجموعه، اجرای تمام سالن‌های تئاتر شهر امشب، چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه لغو شده است.

انتهای پیام

منبع خبر

Home
Music
Playlist
Podcast
Artist