کارگاه نقاشی‌خط «چله‌نشینان اربعین» برپا می‌شود
اخبار موسیقی

کارگاه نقاشی‌خط «چله‌نشینان اربعین» برپا می‌شود

رئیس فرهنگسرای اندیشه از برگزاری کارگاه نقاشی خط «چله‌نشینان اربعین» با حضور هنرمندان رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، ناصر امین‌زاده، مدیر فرهنگی هنری منطقه هفت و رئیس فرهنگسرای اندیشه با اعلام این خبر گفت: «اربعین حسینی یکی از ایامی است که در تاریخ، شیعیان به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و همه ساله این روز را بزرگ می‌دارند. هم‌چنین زیارت حرم سیدالشهدا در این ایام، یکی از مهم‌ترین مناسک اسلامی است که بسیار بدان سفارش شده است. به همین دلیل، همه ساله جمع زیادی از عاشقان سیدالشهدا در آستانه اربعین حسینی به زیارت امام حسین(ع) رفته و گردهمایی باشکوهی را در شهر کربلا رقم می‌زنند.»

او ادامه داد: «از سویی دیگر، بسیاری از افرادی که موفق به حضور در این مراسم عزاداری نشده‌اند، تلاش می‌کنند تا عمق ارادت و محبت خود را به اشکال مختلف ابراز کرده و به منصه ظهور برسانند. یکی از گروه‌های اصلی که در این مسیر فعالیت‌های زیادی انجام می‌دهند، هنرمندان‌اند که با هنر والای خود گوشه‌هایی از سوگ حسینی را تصویر کرده و در قالب هنر به نمایش می‌گذارند. از این رو، بسیاری از این هنرمندان که نتوانستند در این مراسم معنوی حضور پیدا کنند، با حضور در رویدادهای مختلف هنری تجلی‌بخش عزاداری امام حسین (ع) می‌شوند.»

امین‌زاده ادامه داد: «تبیین آموزه‌های دینی از طریق برپایی رویدادهای هنری و بهره‌گیری از زبان قدرتمند هنر برای معرفی مهم‌ترین موضوعات دینی و اسلامی، یکی از فعالیت‌های اثرگذار در این زمینه است که در موضوع اربعین نیز باید مورد توجه قرار گیرد. تولید آثار هنری فاخر می‌تواند تبیین‌کننده بخشی از فلسفه راهپیمایی اربعین باشد. فرهنگسرای اندیشه به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری فعال، کارگاه نقاشی‌خط «چله‌نشینان» را در آستانه اربعین حسینی برگزار می‌کند تا تجلی‌بخش سوگواری اربعین شهادت امام حسین(ع) در قالبی نو و جدید باشد.»

او اضافه کرد: «در این کارگاه هنری حضوری، جمعی از هنرمندان دلداده و عاشق ابا عبدالله الحسین علیه السلام گردهم آمده و به خلق آثار هنری مرتبط در رشته «نقاشی‌خط» می‌پردازند. بیش از ۳۵ هنرمند در این کارگاه حضور دارند که از آن جمله می‌توان به آقایان محمد امیری، مجید پازوکی، امیر طاسباز، سعید مرتضوی و رضا ولدخانی و خانم‌ها زهرا احدی، نفیسه الیکاهی، نوشین چیت‌ساز، الهه حسینی، زهرا حسینی، معصومه حیدرپور، بهناز دانش و … اشاره کرد.»

مدیر فرهنگی هنری منطقه هفت در آخر خاطرنشان کرد: «این ویژه برنامه به همت نگارخانه اندیشه تدارک دیده شده و قرار است آثار خلق شده در آن در راهپیمایی مردمی «جاماندگان اربعین» که روز شنبه ۲۶ شهریورماه از میدان امام حسین تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود به نمایش در آید.»

امین‌زاده ضمن دعوت از همه هنرمندان برای شرکت در این کارگاه گفت:‌ «این ویژه برنامه روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در فضای باز بوستان اندیشه (مجاور فرهنگسرا) برگزار می‌شود. بدین وسیله از عموم هنرمندان و اهالی ذوق و هنر دعوت می‌شود تا ضمن حضور در این کارگاه نقاشی خط دلدادگان اربعینی، به خلق آثار هنری بپردازند.»

انتهای پیام

منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Home
New Music
Top Month
Playlist
Singer