رییس جمهور به موسیقی چه نگاهی دارد؟
اخبار موسیقی

رییس جمهور به موسیقی چه نگاهی دارد؟

سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور کشورمان که به منظور شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به تازگی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد، در خلال مصاحبه‌ای با شبکه‌یِ «سی بی اس» آمریکا که بخش اعظم آن به پرسش و پاسخ‌های سیاسی اختصاص داشت، به سوالی درباره اینکه آیا به موسیقی غربی گوش می‌دهد؟ پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، شبکه آمریکایی CBS روز یکشنبه اعلام کرد که مصاحبه با رییس جمهور ایران را پخش می‌کند و در پی این اعلام، مصاحبه ساعاتی قبل روی آنتن رفت.

در بخشی از این مصاحبه که تلاش شده بود، فضای نرم خبر را سپری کند، خبرنگار شبکه «سی بی اس» از رییس جمهور کشورمان می‌پرسد، آیا در فضای مجازی حضور دارد یا خیر؟ که وی پاسخ می‌دهد: «فضای مجازی امروز بستری است که بسیاری از زندگی در این فضا تعریف می‌شود. ما همواره تأکید کرده‌ایم که بسیاری از مسائل زندگی مردم از حوزه فرهنگی تا علمی و اقتصادی در این فضا شکل می‌گیرد.»

خبرنگار شبکه «سی بی اس» همچنین در بخشی از این گفت‌وگو از رییس‌جمهور می‌پرسد: «آیا به موسیقی غربی گوش می‌دهید؟»
رییسی در پاسخ به این پرسش هم موضع خود را چنین مشخص می‌کند: «موسیقی زمانی موسیقی هنجارمند است و زمانی موسیقی هنجارشکن. اگر موسیقی هنجارمند باشد و بتواند برای انسان، زندگی‌اش و روحیه روانش کارآمد باشد و به نحوی او را نسبت به مسائل معنوی، اخلاقی، روحی و روانی در ارتقای انسان نقش داشته باشد، طبیعتا می‌تواند مورد تأیید باشد.»

این جملات، نخستین اظهارات رسمی سید ابراهیم رییسی به طور خاص درباره هنر موسیقی محسوب می‌شود. پیش از این رییس جمهور با حضور در نمایشگاه نقاشی «آینه در آینه» بر نگاه ویژه خود به هنرهای تجسمی تاکید کرده بود.

انتهای پیام

منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Home
New Music
Top Month
Playlist
Singer