اخبار سینما و تئاتر

«شراره» به صحنه می‌رود – ایسنا

تئاتر ۲۵ شهریور ماه تعطیل است

نمایش «شراره» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خاتمی از روز ۵ مهر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. 

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، «شراره» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی تئاتر شهر به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خاتمی است که همزمان با هفته دفاع مقدس در تالار سایه این مجموعه روی صحنه خواهد رفت. 

محمد مهدی خاتمی درباره این نمایش نوشته است: «این اثر نمایشی روایت‌گر داستان زنی است که در روزهای آغازین جنگ نامزد خود را از دست می‌دهد و در طول سالیان سال با خاطرات او زندگی می‌کند. جنگ و تبعات آن به مانند بسیاری از افراد دیگر همچنان برای این شخصیت وجود دارد و بر زندگی‌ او سایه انداخته است. بر همین اساس نمایش چند مقطع از زندگی این زن را به صورت رئالیستی به تصویر می‌کشد. تصویری که برای این زن با وجود کیلومترها فاصله از جنگ برایش ایجاد می‌شود. البته این کاراکتر به دلیل آنکه دائم با شخصیت‌های ذهنی درگیر است گاهی نمایش از فضای رئال فاصله گرفته و ذهنی‌تر می‌شود.»

در نمایش«شراره» که از جمله آثار نمایشی تئاتر شهر در حوزه تئاتر مقاومت است، نسرین نکیسا، تکتم اخجوانی، امینا خاتمی، مرجان علوی، مجتبی زادفر، سعید توکلی، امیر احسان امیری پور و غلامرضا عارف نژاد به عنوان بازیگر و اتابک نادری به عنوان مشاور کارگردان حضور دارند. 

سینا ییلاق بیگی طراح صحنه، مهدی حسنی آهنگساز، رضا خضرایی طراح نور، فرزانه عاقلی طراح لباس، مرتضی برزگرزادگان دستیار کارگردان ، برنامه ریز، طراح پوستر و بروشور، امیراحسان امیری پور، امیر حسین خاتمی، ویدا منصوری، امینا خاتمی (گروه کارگردانی)، سارا بی خوش دستیار طراح لباس، امیر خدامی عکاس نیز دیگر اعضای گروه اجرایی نمایش را تشکیل می دهند. 

محمد مهدی خاتمی از جمله هنرمندان حوزه تئاتر است که تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ادبیات نمایشی به پایان رسانده است. وی علاوه بر کارگردانی در چندین اثر نمایشی به عنوان نویسنده و بازیگر نیز حضور داشته است. 

«مرافریاد کن – ۱۳۷۳»، «شبهای حرم- ۱۳۷۶»،«مهتابی- ۱۳۷۷»، «دورترین مرغ جهان میخواند-۱۳۷۷»، «مردی دیگر-۱۳۷۸»،«شب- ۱۳۸۰»، «سهرابی دیگر-۱۳۸۱»، «گلایه- ۱۳۸۳»،«اُپرت روزگاران- ۱۳۸۶»، «به آسمان نگاه کن -۱۳۷۸»،«عطسه بیست و یکم دسامبر-۱۳۹۰»، «سنگ بست- ۱۳۹۳»، «سه شنبه های لعنتی- ۱۳۹۸» آثار نمایشی بودند که این هنرمند تاکنون در مقام کارگردان روی صحنه برده است. 

ریاست انجمن نمایش مشهد، ریاست انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی، مدیرعاملی انجمن هنرهای نمایشی ایران، مدیر همایش استان های سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، عضو پیوسته انجمن نمایشنامه نویسان خانه تئاتر ،عضو هیات انتخاب بخش صحنه ای چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، داور جشنواره تئاتر استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان، نیز از جمله فعالیت های اجرایی محمد مهدی خاتمی در حوزه های اجرایی است. ضمن اینکه نویسنده برگزیده یازدهمین جشنواره تئاتر دفاع مقدس برای نگارش نمایشنامه «گلایه» و نامزد دریافت تندیس نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برای نگارش نمایشنامه «سه شنبه های لعنتی» از جمله موفقیت های خاتمی در عرصه تئاتر طی سال های گذشته محسوب می شوند. 


نمایش «شراره» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خاتمی از پنجم تا بیستم مهر ماه ساعت ۱۸ و ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

انتهای پیام 

منبع خبر

Home
New Music
Playlist
Music Podcast
Back