دسته‌بندی نشده

تحلیل موسیقی متن فیلم داستان عشق Love Story

تحلیل موسیقی متن فیلم Love Story

فرانسیس له (Francis Lai) با ساخت موسیقی متن فیلم داستان عشق (Love Story) بار دیگر اثری بی نظیر در کارنامه ی هنری خود به ثبت رساند. اگر بخواهیم از داستان کلی فیلم داستان عشق را بگوییم فیلم در مورد عشق پرشور دو جوان به هم است. جنیفر و الیور شخصیت های اصلی فیلم هستند و  فیلم داستان عشق همونطور که از اسم فیلم میشه حدس زد محتوای عاشقانه و درام داره.

این فیلم به کارگردانی آرتور هیلر (Arthur Hiller) ساخته شد و اثر ماندگار و بسیار زیبایی در تاریخ سینما تولید کرد، آرتور 50 سال در صنعت فیلم و سینما فعالیت داشته و 33 فیلم بلند ساخته،

موسیقی متن خاطره انگیز این فیلم که بارها به گوش شنیده ایم اثر فرانسیس له (Francis Lai) هست. موزیک متن این فیلم ارتباط بسیار خوبی در قسمت های مختلف فیلم با مخاطب برقرار میکنه و این ملودی چندین بار به طور کامل در فیلم پخش میشه.

داستان عشق Love Story

فیلم داستان عشق برگفته از رمان اریک سگال (Erich Segal) نویسنده ی آمریکایی و مشهور است.

داستان عشق روایت احساسی از شروع رابطه بین و جنیفر و الیور است و تمام فراز و نشیب های جالب رابطه ی آنها رو به تصویر کشیده می شود که فرانسیس لای با ساخت موزیک فوق العاده، باعث شده تا تاثیرگذاری این فیلم روی مخاطب دوچندان بشه به حدی که بعضی از قسمت ها با اینکه برخی نت ها حالت ناهنجاری به خود میگیرند اما مخاطب بیشتر و بیشتر جذب فیلم می شه.

می تونیم بگیم موسیقی متن فیلم داستان عشق، درآمیختگی بسیار زیبایی رو با بسیاری از سکانس های فیلم داره. جدا از  تمام نکات مثبت و بازی بسیار زیبای رایان اونیل (Ryan O’Neal)، از نظر من پایان تلخ این فیلم شاید یکی از دلایل ماندگار شدن داستان زیبای Love Story باشه. بد نیست بدونید که رمان و فیلم داستان عشق در ایران هم سروصدای زیادی کرد و طرفدارهای بسیاری داشت.

جوایز فیلم

فیلمنامه ی داستان عشق از آثار موفق اریک سگال (Erich Wolf Segal) هست که جایزه ی بهترین فیلمنامه رو در سال 1971 در جشنواره گلدن گلاب دریافت کرد.

موسیقی متن فیلم داستان عشق در سال 1971 برنده ی جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم شد.

جایزه ی بهترین تصویر متحرک دارم، بهترین بازیگر زن درام، بهترین کارگردان، بهترین امتیاز پژوهشی و بهترین فیلمنامه را در جشنواره گلدن گلوب سال 1971 دریافت کردند.

Home
Music
Playlist
Podcast
Artist